Екіпірування майбутнього першокласника

Екіпірування майбутнього першокласника

Одна з важливих проблем для батьків майбутніх першокласників - як екіпірувати свою дитину. Гігієністи  вважають, що дитячий одяг повинен бути легким, м'яким, раціонально сконструйованим. Самопочуття дитини у великій мірі залежить від властивостей матеріалів, з яких виготовлено одяг. Кращі тканини для виготовлення дитячої білизни - бавовняні, а з синтетики- віскоза. Вироби з нейлону, капрону й інших штучних волокон бажано виключити.
Не менш важливо правильно підібрати взуття дитині. Стопа малюкалегко може деформуватися, тому взуття не повинно  її стискати, порушуючи крово- і лімфообіг, перешкоджаючи природному зростанню ноги. Купуючи взуття, пам'ятайте: довжина сліду повинна бути більше стопи перед пальцями на 10 мм.
Важливе значення для правильного розвитку і зростання ноги має підошва. Невеликий каблук обов'язковий. Його висота для молодших школярів становить 5-10 м м. 
Не останнє місце в екіпіровці майбутнього першокласника займає питання про те, у чому носити шкільне приладдя. Що вибрати: портфель, сумку з плечовим ременем або ранець? Наша порада - ранець або модний у дітей і підлітків рюкзак.                                       

Пам'ятайте!

1. Для малюків краще саме ранець із жорсткою спинкою. Крім того, на якісних ранцях присутній напис «ортопедичний» і спинка має рельєфну поверхню. Лямки портфеля повинні бути достатньо широкими (5-6 см). Такий варіант дозволяє оптимально розподілити навантаження на хребет, щоб не допустити сколіозу. У деяких моделях на бретелях і на спині є спеціальні подушечки, щоб бретелі не врізалися в  дитячі плечі.
2. Непогано, якщо на ранці є світловідбиваючі елементи-вони робляться з міркувань безпеки. У сутінках їх  добре видно на дорозі.
3. Ручка з м'якої гуми міцніше, ніж звичайна, прошита. Саме за неї малюк буде тримати свій ранець, до того ж її легше продезинфікувати. 
4. Застібки повинні бути міцними, але при цьому не дуже тугими, щоб дитина сама могла легко з ними впоратися.
5. Зверніть увагу на вагу ранця. На етикетці зазвичай це вказують: в середньому ранці з ортопедичною спинкою важать 1- 1,2 кг, але існують і полегшені моделі - близько 0,5- 0,8 кг. Чим він буде легший, тим краще. Вага ранця зі шкільним приладдям для учня першого – другого класу, згідно з санітарно-гігієнічними нормами, має становити не більше 1,5–2 кілограми.     
                         

Немає коментарів:

Дописати коментар